Tork dispenser M2 til håndklæderulle 659008 rød og røgfarvet
Effektiv løsning til aftørring og rengøring
Tork M2 dispenser til håndklæderuller er udviklet til steder, hvor der er behov for hurtig og fleksibel aftørring. Med centerfeed-systemet kan brugeren tage præcis den mængde papir, der er brug for, hvilket gør arbejdet mere effektivt.
Den er velegnet til både håndaftørring og rengøring af overflader i professionelle omgivelser.
Brugervenlig og fleksibel funktion
Dispenseren kan betjenes med én hånd, hvilket gør den praktisk i situationer, hvor man har travlt eller arbejder med begge hænder. Flow-funktionen giver fri adgang til papiret og sikrer en fleksibel brug.
Samtidig hjælper designet med at reducere risikoen for krydskontaminering.
Holdbart design til daglig brug
Dispenseren er fremstillet i robust plast og designet til at holde til daglig brug. Den smarte låsemekanisme beskytter mod misbrug og sikrer, at papiret bruges korrekt.
Den glatte overflade gør den nem at rengøre og bidrager til en høj hygiejnestandard.
• Type: Dispenser til håndklæderulle
• System: Tork M2 centerfeed
• Materiale: Plast
• Egenskab: Flow-funktion
• Brug: Én-hånds betjening
• Funktion: Høj kapacitet
• Låsemekanisme: Ja
• Anvendelse: Rengøring og aftørring
• Farve: Rød
Se også udvalget i kategorien Aftørringspapir, hvor du finder kompatible ruller og løsninger til daglig rengøring.






