Prime Source Ren spærrevæske til vandfri urinaler 1 liter
 
													Spærrevæske til vandfri urinaler og afløb
Prime Source Ren spærrevæske i 1 liters flaske er udviklet til effektivt at bekæmpe lugtgener og beskytte afløb mod udtørring. Produktet er ideelt til brug i vandfri urinaler, tørklosetter og afløb, hvor der er behov for at sikre hygiejnen og forhindre ubehagelig lugt i at brede sig.
Spærrevæsken danner et "låg" på overfladen, som forsegler og holder lugt nede – uden at hæmme gennemstrømningen i afløbet. Det gør den nem at bruge i både daglig rengøring og vedligeholdelse i fx offentlige toiletter, virksomheder, institutioner og værksteder.
Enkel i brug, men effektiv i virkning – Prime Source gør det let at vedligeholde et rent og lugtfrit miljø.
- 
Indhold: 1 liter 
- 
Anvendelse: Vandfri urinaler og afløb 
- 
Egenskab: Forebygger lugt og udtørring 
- 
Brug: Danner tætsluttende lag uden at stoppe gennemstrømning 
- 
Farve: Uden farve 
Se vores kategori Rengøringsmidler, hvor du finder flere produkter til professionel pleje og vedligeholdelse – uanset behov.




 
					
 
						 
							 
			

