Master'in Access standard håndstrækfilm 450mmx300m 20my klar
Manuel sikring af pallegods
Master'in Access standard håndstrækfilm er udviklet til manuelle omviklingsopgaver, hvor du hurtigt og effektivt vil sikre varer på paller. Filmen kan anvendes direkte i hånden eller sammen med en dispenser og kræver ingen maskiner.
Den egner sig særligt til mindre og mellemstore pakkeopgaver, hvor fleksibilitet og hurtig håndtering er vigtig.
Stærk, elastisk og gennemsigtig
Strækfilmen er fremstillet i LLD-PE og har en tykkelse på 20 my med op til 150% stræk. Den kombinerer høj gennemsigtighed med god rivstyrke og elasticitet, så du får stabil indpakning uden unødigt materialeforbrug.
Filmen er tynd, men har høj punkteringsmodstand og indvendig klæb, hvilket sikrer, at lagene hæfter effektivt til hinanden.
Beskytter mod fugt, snavs og tyveri
Ved korrekt omvikling beskytter filmen varerne mod fugt og snavs under transport og opbevaring. Samtidig gør den tætte indpakning det sværere at få adgang til indholdet, hvilket reducerer risikoen for tyveri.
Filmen kan sorteres som plastaffald efter brug.
• Type: Håndstrækfilm, cast
• Bredde: 450 mm
• Længde: 300 m
• Tykkelse: 20 my
• Stræk: Op til 150%
• Materiale: LLD-PE
• Klæb: Indvendig, enkeltsidet
• Kernediameter: 50 mm
• Rullevægt: 2,75 kg
• Farve: Klar
Se hele vores udvalg i kategorien Emballage, hvor du også finder palle tilbehør, papkasser og andre løsninger til større forsendelser.
| På lager: | 1998 ruller |
| Farve: | Klar |
| Oprindelsesland: | Sverige |
| Producent: | Master'In Access |





