Lucart håndklæderulle 2-lags med hylse hvid

Lucart Hygenius håndklæderulle 2-lags med hylse hvid
Lucart Hygenius håndklæderulle er udviklet til effektiv overfladeaftørring og håndaftørring i professionelle miljøer, hvor høj absorberingsevne og hygiejne er væsentlige krav. Produktet er fremstillet af 100% nyfiber, hvilket bidrager til ensartet kvalitet og maksimal sugeevne ved daglig anvendelse.
Den 2-lags konstruktion kombinerer styrke og absorbering, hvilket gør rullen velegnet til både sanitære områder, køkkener, fødevareproduktion og arbejdsstationer med behov for hurtig og effektiv aftørring. Produktet er certificeret til kontakt med fødevarer og kan derfor anvendes i miljøer med høje hygiejnestandarder.
Håndklæderullen leveres med hylse og passer til kompatible dispensere, hvor stabil afrulning understøtter kontrolleret papirforbrug. EU-Blomsten certificeringen dokumenterer fokus på miljøhensyn gennem produktets livscyklus.
Tekniske specifikationer
-
Varemærke: Lucart
-
Vareserie: Hygenius
-
Produkttype: Håndklæderulle
-
Farve: Hvid
-
Materiale: 100% nyfiber
-
Antal lag: 2-lags
-
Tykkelse: 2 × 22 g/m²
-
Længde: 155 meter
-
Bredde: 20,8 cm
-
Hylse: Ja
-
Certificering: Til fødevarer
-
Miljømærkning: EU-Blomsten
-
Anvendelse: Overfladeaftørring og håndaftørring
Egenskaber og fordele
-
Fremstillet af 100% nyfiber for høj absorberingsevne
-
Velegnet til overfladeaftørring i professionelle miljøer
-
Fødevaregodkendt til brug i køkken- og produktionsområder
-
2-lags konstruktion giver styrke og effektiv væskeoptagelse
-
Stabil afrulning i kompatible dispensere
-
Lang rullelængde reducerer behov for hyppig udskiftning
-
EU-Blomsten certificeret med fokus på miljøhensyn
-
Egnet til institutioner, erhverv og fødevarehåndtering
-
Kan anvendes til både hænder og arbejdsflader
-
Ensartet kvalitet til daglig drift







