Plus Color hobbymaling, sæt med 30 x 250 ml
Stort udvalg af farver til kreative projekter
Plus Color hobbymaling er et stort sæt med 30 x 250 ml vandbaseret og heldækkende maling i assorterede farver. Sættet indeholder i alt 7,5 liter maling og giver et bredt udvalg af farver til både små og større kreative projekter på mange forskellige materialer.
Malingen tørrer hurtigt og efterlader en silkemat overflade. Den gode dækkeevne og malingens flydeevne hjælper med at skabe et jævnt resultat med færre synlige penselstrøg. Efter tørring er malingen delvist vandfast.
30 hobbyfarver til træ, pap, ler og meget mere
Plus Color kan bruges på blandt andet papir, pap, træ, metal, naturmaterialer, terrakotta, styropor, pulp og ler. Malingen kan påføres med pensel, duppes gennem en stencil eller fordeles med en skumrulle, så den kan bruges til både detaljer, mønstre og større flader.
På råt og meget sugende træ kan overfladen med fordel slibes med sandpapir inden maling. Pensler, ruller og andet værktøj rengøres i lunkent vand efter brug. Med 30 assorterede farver er sættet særligt velegnet, hvor der arbejdes med mange forskellige kreative projekter og ønskes et stort farveudvalg. Display medfølger ikke.
- Produkttype: Hobbymaling
- Serie: Plus Color
- Indhold: 30 x 250 ml
- Samlet indhold: 7,5 liter
- Antal farver: 30
- Malingstype: Vandbaseret
- Dækkeevne: Heldækkende
- Finish: Silkemat
- Tørring: Hurtigtørrende
- Efter tørring: Delvist vandfast
- Påføring: Pensel, skumrulle, duppeteknik og stencil
- Velegnet til: Papir, pap, træ, metal og naturmaterialer
- Kan også bruges på: Terrakotta, styropor, pulp og ler
- Display: Medfølger ikke
- Rengøring af værktøj: Lunkent vand
- Farve: Assorterede farver
Suppler det store farveudvalg med pensler og materialer til både små og store kreative projekter blandt vores Hobbyartikler.

| På lager: | 19 sæt |
| Farve: | Sæt med flere farver |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Producent: | Creativ Company |
| Colour: | ass. farver |
|
|
Sikkerhedsdatablad |
