Office manillamærker i pap 50x100mm FSC creme

Manillamærker 50x100 til alsidig brug
Disse manillamærker i 50x100 mm er en alsidig løsning til både små og mellemstore mærkningsopgaver. De giver god plads til håndskrift, hvilket gør dem ideelle til pakker, produkter, gaver og organisering.
Perfekte til både erhverv og privat brug.
Cremefarvede etiketter med klassisk udtryk
Den cremefarvede overflade giver et roligt og naturligt look, som passer ind i mange sammenhænge. Den er nem at skrive på med både pen og tusch, så teksten fremstår tydeligt og letlæseligt.
Et godt valg til dig, der ønsker et enkelt og stilrent resultat.
Slidstærk kvalitet til daglig brug
Mærkerne er fremstillet i kraftigt pap og har et forstærket hul, som sikrer god holdbarhed ved ophængning. De kan nemt fastgøres med snor eller bånd uden at gå i stykker.
Leveres i en æske med 1000 stk, hvilket gør dem ideelle til større behov.
• Type: Manillamærker / etiketter
• Størrelse: 50 x 100 mm
• Materiale: FSC-certificeret pap
• Antal: 1000 stk
• Hul: Forstærket til ophæng
• Anvendelse: Pakker, gaver, produkter, prismærkning
• Farve: Creme
Se hele vores udvalg i kategorien Etiketter, hvor du finder løsninger til både prismærkning, organisering og tydelig mærkning af produkter og pakker.
| På lager: | 587000 stk |
| 1 æske: | 1000 stk |
| Farve: | Creme |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Producent: | Office |




