Lintex Mono Silk mobil glastavle 150x196cm med gråt stativ Shy, lys grå
Lintex Mono Silk med mat glas og mindre genskær
Lintex Mono Silk er en mobil glastavle med en mat Silk glasoverflade, der reducerer generende genskær og refleksioner fra vinduer, lamper og anden belysning. Det giver en roligere skriveflade, hvor noter, tegninger og præsentationer er lettere at aflæse fra forskellige vinkler.
Det matte glas er især en fordel i mødelokaler, konferencerum og projektområder med store vinduespartier eller meget kunstigt lys. Hvor blanke glasoverflader kan spejle omgivelserne, dæmper Silk overfladen refleksionerne og hjælper med at holde fokus på indholdet på tavlen.
Glastavlen måler 150 x 120 cm og giver god plads til blandt andet brainstorming, planlægning, undervisning og præsentationer. Skrivefladen er udført i Shy lys grå, mens det mobile stativ er gråt.
Magnetisk skriveflade på mobilt stativ
Silk glasoverfladen er magnetisk og kan derfor bruges til både skrift og ophæng. Med ekstra stærke magneter beregnet til glastavler kan du placere noter, billeder og dokumenter direkte på overfladen og kombinere dem med håndskrevne informationer.
Det grå stativ har hjul, så tavlen kan flyttes mellem mødelokaler og andre områder efter behov. To af hjulene kan låses, når tavlen er placeret, så den står stabilt, mens der skrives eller præsenteres.
Der medfølger justerbare blokholderkroge, som gør det muligt at anvende tavlen sammen med en flipoverblok. Du kan eksempelvis bruge flipoverpapir på den ene del og samtidig beholde den resterende glasoverflade fri til yderligere noter.
- Lintex Mono Silk mobil glastavle
- Mat Silk glasoverflade
- Reducerer generende genskær og refleksioner
- God læsbarhed fra forskellige vinkler
- Velegnet til rum med vinduer og meget belysning
- Magnetisk skriveoverflade
- Kræver ekstra stærke magneter beregnet til glastavler
- Glastavle: B 150 x H 120 cm
- Totalmål inkl. stativ: B 150 x H 196 x D 50 cm
- Gråt stativ med hjul
- 2 hjul kan låses
- Justerbare blokholderkroge medfølger
- Kan bruges sammen med flipoverblok
- Nem at flytte mellem forskellige rum
- Mulighed for at få tilsendt farveprøve
- Stativfarve: Grå
- Tavlefarve: Shy lys grå
Kombinér Lintex Mono Silk med ekstra stærke magneter, tavleviskere og andet udstyr fra kategorien Glastavler tilbehør. Her finder du tilbehør, der er beregnet til glastavler og kan gøre tavlen klar til forskellige typer møder.
Bemærk: Farven er kun vejledende og kan variere afhængigt af din skærms farvegengivelse.
Derfor kan vi sende en farveprøve på den eller de farver, du ønsker. Du skal blot kontakte vores kundeservice på telefon 7020 5537 eller sende en mail til info@justmore.dk og oplyse varenummeret på den farve, du ønsker en prøve på.
| Farve: | Grå |
| Producent: | Lintex |
| Farve stativ: | Grå |
|
|
Produktblad |
|
|
Montagevejledning |
|
|
Vedligeholdelse |
|
|
ISO 14001 certifikat |
|
|
Certifikat |
Denne Lintex tavle er en produktionsvare
Den bliver først produceret, når den bestilles. Derfor kan du ikke afbestille eller returnere den, så snart vi har bekræftet bestillingen. Dette gælder både for private og erhvervskunder.
At producere tavler på bestilling minimerer spild på fabrikken samt et stort varelager. Da tavlen skal produceres særligt til dig, tager det ca. 15-21 hverdage før varen kan leveres.
